SEO hizmeti günümüzde, web sitelerinin iyileştirmeleri olarak bilinir. Ancak SEO hizmeti aynı zamanda hedef kitleyi genişletmek ve yaşayan gelişmeleri günden güne artırmaktadır. İçinde bulunduğumuz dönemde internet kullanıcılarının değişen beklentileri ve gelişen teknoloji sayesinde SEO hizmeti, kriterleri de farklılık gösteriyor. SEO hizmeti firma sahipleri ve web sitesi olan bireyler için sektör içerisinde en fazla ziyaretçi sayısına ulaşabilmek amacıyla gerçekleşen hizmetler bütünüdür.

SEO hizmeti, arama motorları üzerinde web sitelerinin daha iyi bir pozisyona gelmesi için gerçekleştirilen çalışmalara denir. SEO hizmeti sayesinde, web sitesi iyi tanınır duruma gelir. SEO’ya uygun olarak düzenlenen web siteleri, diğerlerinin önüne geçer ve kullanıcı trafiği artar.

 

Site İçi SEO Nedir?

Bir web sitesinin temel taşlarını oluşturan çalışmaların tümüne denir. Bu süreç içerisinde profesyonel SEO hizmeti kullanılır. Web sitesinin teknik hataları veya performansı detaylıca incelenir. Tüm bu incelemeler sonucunda iyileştirme çalışmaları ve uygulamalar sunulur. İç SEO kullanımının amacı, web sitesinin Google tarafından anlaşılır olmasını sağlamaktır. Buna indexleme adı verilir. Bu sayede Google gün içinde web sitesinin daha iyi taranmasını imkan sağlar.

Web sitelerinin, Google arama motoru koşullarına uygun olarak optimize edilmesine site içi SEO hizmeti denir. Web sitesinin optimizasyonunun sağlanması için hem kullanıcı hem de arama motorunun deneyimleri incelenmelidir. Bu sayede en doğru SEO hizmeti verilmesi mümkündür.

 

Site Dışı SEO Nedir?

Bir web sitesinin iç kısmında bulunan teknik sorunlar bulunup, iyileştirmeler gerçekleştikten sonra yapılması gereken imaj çalışmasına Site Dışı SEO yani Offpage SEO adı verilir. Dış SEO çalışmalarında, web sitesinin Google üzerinde doğru bir imaj sahibi olması ve otorite kazanması hedeflenir. Güvenli link kaynaklarından, backlink alınarak bu sağlanabilir. Backlinkler, tamamıyla web sitelerini, Google arama sıralamasında üst sıralara taşımak ve Google üzerinde daha iyi bir imaja sahip olmak için tavsiye edilir.

Sosyal medya çalışmaları ve öneriler sayesinde; gerek kullanıcıları gerekse bot’ları kullanarak gerçekleştirilen çalışmalar bütünüdür. SEO hizmeti kullanımı sayesinde arama motorunun web sitesini daha iyi anlamlandırmasına olanak sağlar.